Kopienas atbalsts

Politiskā valde

DSC 0231Pilsētu mēru pakts enerģētikas un klimata jomā ir unikāla, mēru virzīta politiskā kustība.

Eiropas Pilsētu mēru pakta valde sniedz vietējiem un reģionāliem līderiem iespēju uzņemties lielāku lomu iniciatīvas veidošanā un turpmākā virzīšanā. Valdes locekļi arī veicina struktūru veidošanu vietējiem klimata un enerģētikas pasākumiem valsts un Eiropas līmenī, palielinot informētību par vietējām vajadzībām ES un valsts līmeņa lēmumu pieņēmēju vidū.

Šīs Mēru valdes mērķis ir apspriest iniciatīvas stratēģisko orientāciju, nodrošinot, ka tā atbilst pilsētu vajadzībām un gaidītajiem rezultātiem, kā arī veicināt dialogu starp Eiropas Pakta kopienu un ES institūcijām.

Valdi veido 7 mēri un vietēji vēlēti pārstāvji.

Dalībnieki

 • vardas: Anne Hidalgo
  Pozīcija: Mayor of Paris
  Šalis: France

  "The more cities work together, the faster they will make progress, and we urge mayors around the world to join our coalition.”

 • vardas: Asa Karlsson Björkmarker
  Pozīcija: Deputy Mayor of Växjö
  Šalis: Sweden

  "Local governments are the level best positioned to engage citizens, create green jobs & swiftly implement the shift to renewable energy."

 • vardas: Daniel Termont
  Pozīcija: Mayor of Ghent
  Šalis: Belgium

  "It is in our cities that the transition towards climate neutral cities start. [...] If we cooperate, cities will help shaping the future.”

 • vardas: Eckart Würzner
  Pozīcija: Mayor of Heidelberg
  Šalis: Germany

  "We are ready to go further in our actions in order to accelerate the energy transition and tackle climate change, in line with the Paris Agreement."

 • vardas: Furio Honsell
  Pozīcija: Mayor of Udine
  Šalis: Italy

  "Cities can do a lot because even if decisions may be difficult to make at local level, they are fast to be implemented."

 • vardas: Julije Domac
  Pozīcija: Director of REGEA, the North-West Croatia Energy Agency
  Šalis: Croatia

  "European regions and energy agencies should play a key role in planning, developing and implementing sustainable energy projects at all levels."

 • vardas: Mercè Conesa i Pagès
  Pozīcija: Mayor of Sant Cugat del Vallés and Presiden of the province of Barcelona
  Šalis: Spain

  "More can be done to strengthen the role of local authorities, if the Covenant is embedded into the Governance of the Energy Union."