Kopienas atbalsts

Politiskā valde

DSC 0231Pilsētu mēru pakts enerģētikas un klimata jomā ir unikāla, mēru virzīta politiskā kustība.

Eiropas Pilsētu mēru pakta valde sniedz vietējiem un reģionāliem līderiem iespēju uzņemties lielāku lomu iniciatīvas veidošanā un turpmākā virzīšanā. Valdes locekļi arī veicina struktūru veidošanu vietējiem klimata un enerģētikas pasākumiem valsts un Eiropas līmenī, palielinot informētību par vietējām vajadzībām ES un valsts līmeņa lēmumu pieņēmēju vidū.

Šīs Mēru valdes mērķis ir apspriest iniciatīvas stratēģisko orientāciju, nodrošinot, ka tā atbilst pilsētu vajadzībām un gaidītajiem rezultātiem, kā arī veicināt dialogu starp Eiropas Pakta kopienu un ES institūcijām.

Valdi veido 7 mēri un vietēji vēlēti pārstāvji.

Dalībnieki

 • vardas: Asa Karlsson Björkmarker
  Pozīcija: Deputy Mayor of Växjö
  Šalis: Sweden

  "Local governments are the level best positioned to engage citizens, create green jobs & swiftly implement the shift to renewable energy."

 • vardas: Célia Blauel
  Pozīcija: Deputy-Mayor of Paris
  Šalis: France

  “As major actors in the energy transition, local authorities act closest to the citizens by associating all players on the territory in order to achieve the objectives of the Paris Agreement”

 • vardas: Daniel Termont
  Pozīcija: Mayor of Ghent
  Šalis: Belgium

  "It is in our cities that the transition towards climate neutral cities start. [...] If we cooperate, cities will help shaping the future.”

 • vardas: Eckart Würzner
  Pozīcija: Mayor of Heidelberg
  Šalis: Germany

  "We are ready to go further in our actions in order to accelerate the energy transition and tackle climate change, in line with the Paris Agreement."

 • vardas: Juan Espadas Cejas
  Pozīcija: Mayor of Sevilla
  Šalis: Spain

  "Local Governments stand ready to work together, with the support of the public and private sector, as well as the involvement of citizens, to reach a sustainable planet, but it requires improvement in funding to finance climate policies."

 • vardas: Julije Domac
  Pozīcija: Director of REGEA, the North-West Croatia Energy Agency
  Šalis: Croatia

  "European regions and energy agencies should play a key role in planning, developing and implementing sustainable energy projects at all levels."

 • vardas: Marc Castells
  Pozīcija: Mayor of Igualada and President of the Barcelona Province
  Šalis: Spain